miltäs tuo kuulostais... :) tämä oli vaan tälläinen ehdotus kun olisi mukava päästä miittiin ihan itsekkin kun saan tuon mazdan liikenteeseen ja pistää kunnolla aikaa ni porukkaa voisi saapuakkin joka myöskin on sovittavissa :) ::) ???
Eikö se olisi ylivieskassa sitten hyvä paikka? sehän olisi lähellä oulua, kokkolaa, kalajokea jne.. ?? ???
ylivieska olisi hyvä paikka miitille.
KANNATETAAN 8)
Jos aika sattuu kohdilleen voisi täältä Oulustakin asti kävästä paikalla. ;) Eli lauantai olisi aika kiva niin voisi käydä samalla Ylivieskan Kärkkäisellä ;D
Täältä on yksi mazda-kuski mukana! Itse Himangalta, mutta Ylivieskan kärkkäinen olisi hyvä paikka etenkin jos meinataan vähän isompaa kuin jotain kaupunki+lähialuetta järkätä. Onhan tuonne matkaa, mutta tuo kokoais varmasti kauempaakin porukkaa ja vois samalla käydä sielä kärkkäiselläkin :). Ja se ISO:n päätyparkkis on niin iso ja yleensä tyhjillään että kyllä sielä josain nurkassa saadaan mitti pystyyn ;)...
täällä olis kans yks miittiin tulija!! Ja kärkkäisen parkkiin vaan.
Taitaa olla paikka selvä.. ylivieska ja kärkkäinen parkkiin.. ?
Mutta entäs sitten aika, että saataisiin tästä suhteellisen suuri miittinki
et semmoinen mikä passaisi kaikkille... ?? ??? Itse ehdottaisin tammikuuta kun saisi ton autonkin siihen mennessä kasaan.. :'(
Eli kaikki pohjanmaan autot sitten ylivieskaan ja kärkkäisen parkkiin..
itse ehottaisin ennen joulua kun on sillon juuri lomaa ja ehtsi käydä jouluostokset tekeen, mutta muilla taitaa olla töitä...?
ois kiva jos miitti ois ennen 9.1 koska sillon pitää siirtyä armeijan harmaisiin(vihreisiin ::))
Itse en osaa sanoa milloin pääsisin tulemaan, mutta eiköhän näitä miittejä vois järjestää 1 per kuukausi tai 1 per 2 kuukausi. ;)
Entäs joulun jälkeen ennen uutta vuotta?
No niin asiaa! ;D
Heti tulen. päättäkää paikka ja aika!
30.12.2005 klo:19.00 ja jatkot vieskassa tai leskessä?
Minäkin voisin jopa harkita tulevani mikäli sikäli auto pysyypi läjässä :) Voipi tosiaan sitte samalla reissulla käyvä siellä ISOLLA kärkkäisellä.. ku sinne tuli se hieno varikkopuoliki nyt niin on kaikkea hienoo FK:n kampetta siellä..Ja toki kaikkee muutakin.. On se käyty jo tsekkaan mut toki aina voi uudestaa käydä :D
Lainaus käyttäjältä: maksalaatikkoa - joulukuu 15, 2005, 00:15:09
30.12.2005 klo:19.00 ja jatkot vieskassa tai leskessä?
Ai ai...Rukalle päin silloin matkalla. Ehkä seuraavaan miittiin sitten, jos otatte vakio miitiksi. :)
Lainaus käyttäjältä: maksalaatikkoa - joulukuu 15, 2005, 00:15:09
30.12.2005 klo:19.00 ja jatkot vieskassa tai leskessä?
Ennemmin vaikka joulun välipäivinä eli ennen tuota "uusivuosivkn.loppua"...?
Uuden vuoden jälkeen niin passais mulle 8) Samalla ois tuore penkkilappu kädessä tai sen jälkeen 8) Miten ois 5.1-06 klo 18.00 kärkkäisen p-alueella?????
tuo 6.1.06 olisi passeli päivä.. sopivasti on jo ehtinyt toipua uudesta vuodesta.. ;)
juu mä oon kans tulossa ku aika selventyy . toi 6.1 ois iha ok?
Joo no vaikka sitten 6.1 mun puolesta...
6.1 pitäiskö se päiväys lyödä lukkoon? ???
joo eikö se olis hyvä tuo 6.1
Joo joo, lukkoon vaan niin voi ilmoitella tästä eteenpäin ja muuttaa sen tohon topicin otsikkoonkin...!
Joo, itellä on penkitys 3.1 ::) Et 6.1 so******* sit... Vaihtakaapas tai tehkää uus topic.
Eli ketä nyt on tulossa 6.1.06 klo: 18:00
Nimi listaan niin katsotaan paljonko saadaan porukkaa sinne...
Eli näillä näkymin tulossa:
1. maksalaatikkoa
2. 626ss-Tic
3. Make H.
4. j1s^
5. welkku
6. Loottus
Ja sitten ei mitään selityksiä jossei pääse tulemaan! >:(
Tod.näk. en pääse 6.päivä, kun on töitä, mutta jos muutoksia tulee niin tulen paikalle...ja jos myöhemmin järjestätte uusia miittejä sinne vois sitten tulla, mahdollisuuksien mukaan tietty. ;)
minä tuun
Joo eiköhän sitä näillä näkymin tulla jos saa oman maksalaatikon kuntoon siihen mennessä:)
6 päivähän on keskiviikko? ???
voi saat... en pääse sittekään (muutto tampereelle)
Joulun jälkeen mulle sopis mutta mutta...
eikös kuudes päivä ole perjantai.. ? ainakin kone niin väittää... ;D
Lainaus käyttäjältä: maksalaatikkoa - joulukuu 20, 2005, 11:04:38
eikös kuudes päivä ole perjantai.. ? ainakin kone niin väittää... ;D
Kyllä munkin almanakka perjantaita näyttää :D...
Lainaus käyttäjältä: Make H. - joulukuu 20, 2005, 18:09:37
Lainaus käyttäjältä: maksalaatikkoa - joulukuu 20, 2005, 11:04:38
eikös kuudes päivä ole perjantai.. ? ainakin kone niin väittää... ;D
Kyllä munkin almanakka perjantaita näyttää :D...
Tuli tässä vaan mieleen, että eikös toi perjantai ole pyhäpäivä...ettei taida kärkkäinen olla auki. ???
No perskule, pitää sitten siirtää lauantaille. Ainakin itse mieluummin tulisin lauantaina jos perjantaina ISO kiinni!!!
Vai olisiko torstai hyvä päivä? voisi samalla hakea terolle sitä nahkaa löytöpalasta... ei taida olla lauantaina se putiikki auki, vai?
Empä oikeen torstaista tiedä kun täältä kuitenkin matkaa sinne ja takas jotain 120km ja kun on koulua ja kaikkee viikolla. Miksei se lauantaina auki olisi?
siirretaan lauantaille jos vaan ISO on auki ..
Eli siirretään tuo lauantaille 7.1
Topicin luoja vois vaihtaa otsikkoon päivämäärän että päästään vähän asiassa eteenpäin!!!
No perskeles siirretään lauantaille.. toivon että auto on ajokunnossa siihen mennessä muttei jos ei ole niin tulen keskeneräisellä kamppeella eikä sitten naureta.. ;)
Joo 7.1 passaa oikein hyvin ku aloitan taas turbon vaihon tänään ja öljypohjaan uus öljyn tulo :P
Mihis kellonaikaan tuo miitti olis? Vai päätettiinkö se jo? Näyttäs olevan kärkkäinen klo 9-18 auki. Eli olisko se hyvä pitää sitten kello 18? Kukin vois tulla mihin aikaan haluu päivällä ja käydä kärkkäisellä ja sitten kun se menee kiinni niin tulla miittiin. Jos kaikki jättäs johonkin takanurkkaan tai sivummalle autot tai ainakin ajais johonkin samaan paikkaan sinne laitamalle autot?
Eiköhän ole se 18.00? Tullaan ilman etupuskuria.. :-[
Ja hyvää uutta vuotta se alkoi nyt!!! ;D 8)
Lainaus käyttäjältä: maksalaatikkoa - joulukuu 30, 2005, 23:17:15
Tullaan ilman etupuskuria.. :-[
Jep ilman etupuskuria tullaan, ei viihtis kuitenkaaan tietä ruveta auraan ;D
No minä pidän etupuskurin keulassa nii saa aurata muille tietä! ;D ;D
mä voin kans lupautua auraan, tosin saa olla vähä lunta ku ei toi orkkispuskuri niin kauheesti auraa :)
Yritetään tulla, näillä näkymin ei ainakaan mitään estettä ole :)
Eipä oo ikuna tullut kärkkäisellä käytyä, joten lienee paikata aukko sivistyksessä, ts. koitetaan saapua paikalle...
Jos oikeen oon laskenut niin näillä näkymin on kärkkäisen parkkiin tulossa 13-14 autoa. Sehän on jo ihan kohtuu hyvä lukema!:)
Ongelmia vielä auton kanssa, koitetaan päästä sinne Ã¥w
juu pääsen minäkin sittekin... käyn ensten täällä miitissä
No toivottavasti edes puolet noista 14 henkilöstä suvaitsee sitten kans saapua paikalle. Parina viime vuonna pidetty kevarikuskien keskuudessa suomenlaajuinen kokoontuminen, johon on sitovasti ilmoittautunut jotain 100-150 henkee ja paikalla on kuitenkin ollut kuin puolet nuista ja kun vielä ottaa ne huomioon, jotka ei olleet mihinkään ilmoittautunut niin oikeasti ilmoittautuneita saapui ehkä 30-50% =/, ei ollut tarkoitus kuulostaa turhan pessimistiseltä, kyllä tänne miittiin nyt kaikki tulee sit kans ;)!
Mitäs sitten kun on pällistelty aikamme toisten autoja ja puhuttu *******a? Mennäänkö kahville vai käydäänkö heittään joku lenkki vai lähetäänkö kotia?
Kyllä se on ihan normaalia, että paikalle tulee alle puolet ilmoittautuneusta. :P Ihan vinkkinä sanottakoon, että kahville kannattaa hakeutua, kun tuolla ulkona ei ole kovinkaan lämmin seisoskella. ;D Kahvin ääressä on mukavampi jutella autoista yms. 8)
Vois mennä vaikka siihen viereiselle ABC:lle. Ja voishan niitä autojakin tietty pällistellä jos jollain jotain mielenkiintoista. Omassa matukassa nyt ei paljon katseltavaa ole ;) :D...
Eli mihin sitä nytten aluksi ryhmitytään?
Sanoisin että aluksi kärkkäisen johonkin parkkiksen päätyyn klo 18.00
nyt tulee eka peruminen. tuli työeste sillon 7.1, eli en pääsekkään tulemaan :(
jos sitte ens kerralla pääsis tulemaan :D
[img=http://img501.imageshack.us/img501/1374/kuva0133ig.th.jpg] (http://img501.imageshack.us/my.php?image=kuva0133ig.jpg)
No niin tullaan tämän hörön kanssa sinne häärimään.. Nissan pulsar gti SR20DE
Parempi väen olla sitten paikalle ;).. Hpj vastaa kahden auton voimin.. 8)
Auto ois kunnossa leimaamattomana ja tällä hetkellä bensapuolihieman heikko, mutta yritetään päästä sinne :)
Kyllä kyllä! Kaikki paikalle!!! klo 18.00 ISO:n parkkiksen pääty (se pääty missä on vähän yleensä ihmisiä)
Joo, kyllä näillä näkymillä pääsee sinne ku pitäis vaahtosammutin ostaa ;D
Noniin, tossa neljän maissa olis tarkotus lähtee ajeleen kärkkäistä ja ylivieskaa kohti. Harmaa HB GC 626 rek. VRV-621 ;)...siellä nähdään klo 18.00, älkää nyt pettäkö lupauksianne vaan saapukaa paikalle!!!!!!!!!!!!!
Jeps, Welkku, reveller ja mä ollaan tulossa kans kunhan keritään. Elikkäs paikalle saavutaan, ehkä hieman myöhässä....
:'( :'( :'( :'( :'( Ei päässy ku hajos laatikko tai siirtäjä irti :'( :'( :'( :'( :'( Ei mee vaihteet päälle :'( :'( :'( Ens kerralla sitten
Joo ihan JEES miitti oli! Oli kuitenkin kourallinen autoja, vähän piti livistää jo joskus seittemän jälkeen jo paikalta, mutta ensi kerralla paremmin ;D! Otetaan joskus keveemmällä uusiksi?
Ihan hyvä oli mutta enemmän autoja olis saanu olla ja hedu ens kerralla mukaan!
ihan mukavaa oli. enskerralla lisää väkeä vaan!!!
Ihan hyvä miitti oli.. oulun pojjat oli hyvässä humalassa ja juttua riitti 2200 aikaa melkoisesti.. ;D
Liekköhän pojat selviävät täältä synkältä pohjanmaalta kotia.. Porukka oli rentoa kuten yleensä ja hauskaa oli.. Harmi kun itse ei jatkoille voinut tulla mitkä olivat puustellissa london mc:n kera.. :-\
Toivottavasti en menettänyt mitään... 8)
Lainaus käyttäjältä: maksalaatikkoa - tammikuu 08, 2006, 02:14:47
Ihan hyvä miitti oli.. oulun pojjat oli hyvässä humalassa ja juttua riitti 2200 aikaa melkoisesti.. ;D
Liekköhän pojat selviävät täältä synkältä pohjanmaalta kotia.. Porukka oli rentoa kuten yleensä ja hauskaa oli.. Harmi kun itse ei jatkoille voinut tulla mitkä olivat puustellissa london mc:n kera.. :-\
Toivottavasti en menettänyt mitään... 8)
Ensi kerralla tulen paikalle kyllä. Tällä kertaa en viittinyt tulla, kun en jaksanut yksinään lähteä ajelemaan enkä hoksannut noille oulun pojille soittaa. :D
Kotio on päästy ja kaikki mukanaki, Tuli käytyä kattoon London Mc:tä ja ihan kivaa oli. Miittikin oli kiva, poijjaat meinas päihtyä kovastikki tossa illan mittaan :D Iha hyvä että tuli ite oltua ajokunnossa :) Pittääpi siirrellä kuvia kunhan päivä valkenee ja jaksaa nousta, pitäs tässä syökästä vielä ja sitte unille -->
Lainaus käyttäjältä: Loottus - tammikuu 07, 2006, 21:11:59
Ihan hyvä oli mutta enemmän autoja olis saanu olla ja hedu ens kerralla mukaan!
Joo, ens kerralla vois tulla jos auto kestäis vaikka. Harmittaa ku hajos laatikko just eilen :'(
joo anteeksi pääsin vasta nyt internetin ihmeelliseen maailmaan jälleen :) pahoitteluni. joo itse en pääse vielä minnekkään auto vieläkin vaiheessa :( tuli vähän odotettua isompi projekti mutta se on hyvä että porukkaa haluaa mukana olla :) miten jos tehtäisiin se 1 per kk / 1per 2kk tai jotain? tuo kärkkäinen kuulostaa hyvältä paikalta miitti pitää... mutta ilmotelkaa jatkossa mitä meinaatte mikä ois hyvä väli näille miiteille. pahoittelen vielä kerran että en päässyt mukaan keskusteluun tai miittiin :(
Varmaan tuo 1-2krt/2kk on ihan hyvä ja kärkkäinen on erinomainen paikka miitille...
1krt/kk kuulostais paremmalta ;D Oisko kellään tarvetta tollaselle 626ss turbolle ;D ;D ;D
Ainaha sille turbolle ois tarvetta vaan onko rahaa niin se on ihan eria asia :)
Btw miitistä kuvia nyt, Tosin ylivieskassa en muistanu ottaa kuvia ku muistin vasta nivalassa että kameraki on mukana. Ja kuvista tuli ihan helvetin pimeitä.. :P
http://welkku.baanapojat.net/miitti/2006_01_07/ (http://welkku.baanapojat.net/miitti/2006_01_07/)
Ihan hyviä kuvia sinäänsä (eipähän näy virheet niin paljon).. näyttää niinkuin olisi kuskitkin humalassa ainakin allekirjottaneella on nenä punainen kuin juopollla... ;D
1 krt/ 2 kk??
ja tullaan mekin sit oulun miitteihin tässä kunhan keretään.. viimestään syksyllä
Pekuman : syksyllä se katsotaan... ;)
Joo olihan se miitti tosiaan... Harmi kun oltiin hieman myöhässä, mutta pidot parani kokoajan illan edetessä :D
Yhdyn samaan mihin muutkin eli, hyvä miitti oli mut ois saanu olla enempi väkee.. ;D ;D ;D
Lainaus käyttäjältä: maksalaatikkoa - tammikuu 08, 2006, 18:23:34
Ihan hyviä kuvia sinäänsä (eipähän näy virheet niin paljon).. näyttää niinkuin olisi kuskitkin humalassa ainakin allekirjottaneella on nenä punainen kuin juopollla... ;D
No mahto se olla mullaki, meinasha siellä vilu tulla ku pihalla seisoskeli :) En edes ratkennu ryyppää puustellissa, aamuyöllä pyyhkästii kovaa kohti oulua, Noei, Rajotusten mukaan 8)
Jep, nyt sen verran krabola hellitti, että tointui netin ääreen. :) Miitinki oli mainio, mutta mc london sukkas kyllä aika pahasti, muistaakseni... ::)
Lainaus käyttäjältä: pekuman - tammikuu 09, 2006, 00:21:39
Jep, nyt sen verran krabola hellitti, että tointui netin ääreen. :) Miitinki oli mainio, mutta mc london sukkas kyllä aika pahasti, muistaakseni... ::)
Pekuman: muistatkos esiintyikös se ennen vai jälkeen ku saavuimme paikalle :)
seuraava miitti?? :D
Jos viikonloppuna järjestetään niin voisin tulla pyörähtämään ja ihmettelemään 8). Siis jos satun olemaan sielä ylivieskan suunnalla.
Voi olla että jää jatkossa miitit vähemmälle kun pitäs pikkuhiljaa noihin yo-kirjotuksiin alkaa asennoituun :-\...
nyt vloppuna miitti kehiin peeerkle ;D
SIIS mitä nyt on tapahtunu? miittejä odotetaan koko ajan mutta tää on ihan kuollu topicci!
No miitit on kuolleita jos porukat ei paikalle tule,kerran koetettiin miittii tehdä Kokkolaan Vaasasta ja Ylivieskasta sekä näiden paikkojen väliltä oli porukkaa paikalla mutta ei,,,,,,,
yhtään Kokkolalaista ::)
Ylivieska miiti kuun viimeisenä vklo?
Jos ei oo lunta maassa eikä pakkasia niin voishan tuota vaikkapa itekkin ilmaantua täältä paikalle :)
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 10, 2006, 13:46:15
Jos ei oo lunta maassa eikä pakkasia niin voishan tuota vaikkapa itekkin ilmaantua täältä paikalle :)
Kun kerran kuski löytyi ;) niin miksipä ei... ;D
Eli ylivieska miitti 29.5.2006! Viestiketjun aloittaja voisi vaihtaa sen tuohon.
Paikkana voisi tällä kertaa toimia ylivieskan keskustan vanhan s-marketin p-paikka?
Edit: Siellähän vieressä olisi n. neljä baaria jos loppuu menovesi kesken.. ;)
Lainaus käyttäjältä: smava - huhtikuu 10, 2006, 14:15:27
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 10, 2006, 13:46:15
Jos ei oo lunta maassa eikä pakkasia niin voishan tuota vaikkapa itekkin ilmaantua täältä paikalle :)
Kun kerran kuski löytyi ;) niin miksipä ei... ;D
Elä prkl yritä ;) Aja sie se kortti siihe mennes kato nopeesti niin saat olla kuski :)
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 11, 2006, 12:48:02
Lainaus käyttäjältä: smava - huhtikuu 10, 2006, 14:15:27
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 10, 2006, 13:46:15
Jos ei oo lunta maassa eikä pakkasia niin voishan tuota vaikkapa itekkin ilmaantua täältä paikalle :)
Kun kerran kuski löytyi ;) niin miksipä ei... ;D
Elä prkl yritä ;) Aja sie se kortti siihe mennes kato nopeesti niin saat olla kuski :)
Hih, jos vaan koulukiireiltä kerkeen, niin mullahan näyttää olevan 2 kuskia... whiii!!!
niin onko tuo miitti 29.4 vai 29.5 ku toi 29.5 on maanantai päivä??? itekki tulen jos olen vielä näissä maisemissa.
Lainaus käyttäjältä: pekuman - huhtikuu 11, 2006, 18:23:38
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 11, 2006, 12:48:02
Lainaus käyttäjältä: smava - huhtikuu 10, 2006, 14:15:27
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 10, 2006, 13:46:15
Jos ei oo lunta maassa eikä pakkasia niin voishan tuota vaikkapa itekkin ilmaantua täältä paikalle :)
Kun kerran kuski löytyi ;) niin miksipä ei... ;D
Elä prkl yritä ;) Aja sie se kortti siihe mennes kato nopeesti niin saat olla kuski :)
Hih, jos vaan koulukiireiltä kerkeen, niin mullahan näyttää olevan 2 kuskia... whiii!!!
Sittehän pitää lähtee, minä ja peku viihteellä, welkku ja smava kuskeina. ;D
Sori siis 29.4 eikä viidettä.. Mun moka.. viestiketjuun voisi tosiaan muuttaa tämän..
Lainaus käyttäjältä: NgZ - huhtikuu 11, 2006, 21:09:29
Lainaus käyttäjältä: pekuman - huhtikuu 11, 2006, 18:23:38
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 11, 2006, 12:48:02
Lainaus käyttäjältä: smava - huhtikuu 10, 2006, 14:15:27
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 10, 2006, 13:46:15
Jos ei oo lunta maassa eikä pakkasia niin voishan tuota vaikkapa itekkin ilmaantua täältä paikalle :)
Kun kerran kuski löytyi ;) niin miksipä ei... ;D
Elä prkl yritä ;) Aja sie se kortti siihe mennes kato nopeesti niin saat olla kuski :)
Hih, jos vaan koulukiireiltä kerkeen, niin mullahan näyttää olevan 2 kuskia... whiii!!!
Sittehän pitää lähtee, minä ja peku viihteellä, welkku ja smava kuskeina. ;D
;D Enpä ehdi saamaan korttia ennen tuota... joten welkku SAA ajaa.
No niin viikko aikaa enää ja miitti lähestyy... kaikkien odotetaan saapuvan paikalle...
Näyttää siltä nyt valitettavasti että olen estynyt tulemaan paikalle :-[
Meinaakos sinne ketään saapua paikalle? Pitää iteki yrittää päästä tuleen mikäli sikäli sinne muitaki tulee :) ja paikka on nyt se vanhan s-marketin parkkis? ei mitään hajua missä sellane siel on mut eiköhä se löyvy :)
Lainaus käyttäjältä: welkku - huhtikuu 28, 2006, 00:38:17
Meinaakos sinne ketään saapua paikalle? Pitää iteki yrittää päästä tuleen mikäli sikäli sinne muitaki tulee :) ja paikka on nyt se vanhan s-marketin parkkis? ei mitään hajua missä sellane siel on mut eiköhä se löyvy :)
Mekin tulemme smavan kanssa ehkäpä Wellun kyydillä tai omalla, aika näyttää. ;D
toivottavasti sinne nyt jotain tulee..
Itse tulen joko selvin tai vahvassa humalassa..
Vanha s-marketin parkki = nykyinen seppälän parkki mihin saavutaan..
Pitäkää Housut Jalas! Meki ollaan tulossa oikeen porukalla, kuhan welkun lulla vaan liikkuis :)
Olihan sitä porukkaa, ainakin Oulusta. ;D Noh, kohtuu miitti, ensi kerralla voisi uskalataa tulemaan lähempääkin, kun toiset jaksaa körötellä kauempaakin. ;)