Mazdago ry
Yleistä => Paikallis Miitit / Tapahtumat => Aiheen aloitti: mortica - huhtikuu 15, 2015, 18:33:11
Japanilaisen Nostalgic Hero -lehden toimittaja on vierailulla Suomessa ja haluaa tavata suomalaisia japanilaisten autojen harrastajia ja heidän autoja. Kiinnostuksen kohteena on 60-70 –lukuiset japsiautot ja jonkin verran myös 80-lukuiset.
Kaikkien vanhojen japsiautojen yhteiskokoontuminen järjestetään Espoon automuseolla alkaen kello 11.00. Osoitteessa Bodomintie 35, 02740 ESPOO .
Museon etupiha on varattu harrasteparkiksi tapahtumaa varten. Sisäänpääsyn museoon jokainen kustantaa itse ja maksuna käy ainoastaan käteinen. Aikuiset 6€, lapset 3€.
Automuseon nettisivut: http://www.espoonautomuseo.com/
Halukkaille ja nälkäisille on tarjolla letka-ajo syömään Nihtisillan ABC:lle noin kello 14.00. Ruokailun jälkeen on mahdollisesti muuta aktiviteettia.
Tervetuloa mukaan tapaamaan japanilaisen Nostalgic Hero –lehden toimittajaa Hisashia ja muita japsiautojen harrastajia!
(http://1.bp.blogspot.com/-TJdcaiuxP84/VTKFFCBViMI/AAAAAAAAAOQ/sxWXu1bR95s/s1600/Japsimiitti_25042015.png)
Aika ja paikka varmistunut. Tervetuloa mukaan!
Hieno homma!
Onko tietoo kuinka paljon autoja on tulossa?
Kiinnostusta tapahtumaan tuntuu olevan ihan mukavasti ja uskoisin että jos vaan kelit sallii niin meitä tulee olemaan jonkin verran...
HUOM!
Vanhojen japsiautojen yhteiscruisailu FB:ssä Espooseen! Jos reittisi kulkee Kankaanpää-Lavia-Huittinen-Forssa-Karkkila-Espoo kautta niin liity mukaan! Mukaan voi liittyä myös matkan varrelta!
Lähtö klo 7.30 Kankaanpään S-marketin/ABC:n pihasta. Pikainen pysähdys Forssan autokeitaalla noin 9.30.
https://www.facebook.com/events/895688563816837/
Nihtisillassa ruokailun jälkeen on meillä mahdollisuus vierailla Korpivaaran museossa Vantaalla. Ajelua letkassa reilu puolisen tuntia Espoosta Vantaalle.
Hieno päivä oli ja kiitokset tapahtumaan osallistuneille!
Täällä joitain kuvia:
http://1drv.ms/1Euu4ZD