Mazdago ry
Yleistä => INFO => Aiheen aloitti: NgZ - toukokuu 27, 2014, 22:01:40
Nyt on mahdollista liittää valokuvia viesteihin muuallakin kuin jäsenten autot osiossa. Näin esim. projektikuvien lisääminen helpottuu eikä vanhoista ketjuista puutu kuvat, kun linkit lakkaavat toimimasta.
Kuvan voit liittää klikkaamalla ensin viestikentän alapuolelta "liitteet ja muut asetukset" nappia, jonka jälkeen esille tulee "Liite:" kohta josta "Valitse tiedosto" -nappia painamalla voit lisätä kuvan.
Tässä alla vielä kuvankaappaus ko. valikosta. (klikkaamalla liitettyä kuvaa, se aukeaa suurempana)
Huom. Yksittäisen kuvan koko max 100 kb ja max 2 kuvaa per viesti.
köh.. ei näy kuva... otsikossa näkyy paperiliitin, mutta postissa ei näy kuvaa..
Kyllä mä kuvan näen
Tjaa, näkeekö muut jäsenet ja/tai ei-jäsenet tuon kuvan? Ettei vaan ole käyttäjäryhmäasetuksissa häikkää ::)
Ei näy kuvaa.
Nyt pitäs olla asetukset kohdillaan. Eli jäsenet näkevät ja voivat liittää lähes kaikkialla. Ei-jäsenet voivat liittää kuvia vain HelpDeskiin/paikallis miitit osioon.
jep, nyt näkyy normaalisti :)
Ei onnistu kuvan liittäminen. Muuten menee normaalisti mut ku yritän esikatsella ni kuvaa ei näy. Onnistuuko se kännyllä ollenkaan?